top of page

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки

Кіровоградської обласної державної адміністрації

Наукове товариство учнів «Інтелектуал»

 

Відділення: філологія та журналістика

Секція: українська література

 

ТВОРЧА ПОСТАТЬ СВІТЛАНИ ГРИГОРІВНИ БАРАБАШ

 

Роботу виконала:

Чепурнова Яна Олександрівна,

учениця  10  класу

Олександрівського

навчально-виховного комплексу №3

 

Науковий керівник:

Ратушняк Олександр Михайлович,

Кандидат педагогічних наук,

старший викладач кафедри

української літератури

КДПУ ім. В. Винниченка

 

Педагогічний керівник:

Лушпай Лариса Миколаївна,

керівник гуртка «Українська філологія»

Олександрівського РЦДЮТ

 

Олександрівка -2015

 

 

 

 

 

Тези

Творча постать Світлани Барабаш

Автор: Чепурнова Яна Олександрівна -  учениця 10 класу

              Олександрівського  навчально-виховного комплексу №3

Науковий керівник: Ратушняк Олександр Михайлович, Кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри української літератури КДПУ  ім. В.Винниченка

          Актуальність дослідження.  Сьогоднішні події в Україні вимагають виховання в громадян почуття патріотизму, стійкої громадянської позиції, любові до рідного краю. Життя та творчість С.Барабаш є яскравим прикладом для сучасників. Незважаючи на глибину та значимість її поглядів, поезії, особистість  Світлани Григорівни відома невеликому колу людей. Тому обираючи проблему дослідження, я мала на меті дослідити значимість постаті С. Барабаш, її творчості в українській літературі, проаналізувати її поетичний доробок, життєвий шлях, погляди і переконання.

Об'єкт дослідження – творчість та життєвий спадок С.Г.Барабаш.

Завдання дослідження: з’ясувати значимість творчості С.Барабаш в українській літературі; дослідити, опрацювати та систематизувати підібраний матеріал із даної проблеми; виділити основні етапи діяльності Світлани Григорівни.

Методи дослідження: вивчення літератури з проблеми дослідження, життєвого досвіду; читання та аналіз поезій, наукових праць; спостереження, порівняння, теоретичне моделювання процесу.

Теоретичне значення роботи полягає в узагальненні зібраного і систематизованого матеріалу по творчості С.Г. Барабаш та в тому, що люди звернуть увагу на її особистість і поезію. Практичне значення роботи полягає в окресленні рекомендацій  для учнів старшої школи, студентів  щодо використання даного матеріалу під час написання рефератів, повідомлень, інших науково-дослідницьких робіт; вчителям та викладачам для підготовки уроків літератури рідного краю та науково-практичних конференцій.

 

 

 

 

ЗМІСТ

Вступ. 4

РОЗДІЛ 1. С.Г.БАРАБАШ –ЛІТЕРАТУРОЗНАВЕЦЬ, КРИТИК, ФОЛЬКЛОРИСТ  6

1.1.   Фольклор – животворне джерело народу. .

1.2.   С.Барабаш – літературознавчий критик. .

1.3.   Науково-практична діяльність С. Г. Барабаш.. .

РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ПОЕЗІЇ СВІТЛАНИ ГРИГОРІВНИ БАРАБАШ... 18

2.1. Поетичне слово Світлани Барабаш.. 18

2.2. Фольклоризм  поезій. 21

2.3. Історична минувшина у віршах. 23

2.4. Кольористика в житті та творчості С.Барабаш.. 27

2.5. Результати дослідження. .

ВИСНОВКИ.. 30

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.. 32

Додатки. 33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вступ

            Актуальність дослідження.  Сьогоднішні події в Україні вимагають виховання в громадян почуття патріотизму, стійкої громадянської позиції, любові до рідного краю. Життя та творчість С. Барабаш є яскравим прикладом для сучасників. Незважаючи на глибину та значимість її поглядів, поезії, особистість  Світлани Григорівни відома невеликому колу людей.

          Прочитавши та осмисливши поезію С. Барабаш я зрозуміла, що вона заслуговує на гідне місце в українській літературі. Вірші поетеси пронизані патріотизмом, любов’ю до батьківщини, людей, близьких, до природи; у них простежується зв’язок минулого із сучасним, історія нашого народу.

          Поезія не потребує обговорення. Поціновувати її можна лише на рівні поезії: так-так, ні-ні. Так що ж таке поезія? Яке значення вона має у теперішньому нашому суспільному житті?

          Напевне, у вирії подій, постійних поспіхів та щоденних клопотів не залишається часу для того, щоб подумати і зрозуміти. Ми все біжимо, намагаємось наздогнати ту єдину істину, але лише хапаємось за прозоре повітря, втікаємо самі не знаємо від чого і, врешті-решт, губимо щось важливе, що доконче потрібне нам, але ми цього не помічали.

          І серед цієї великої купи вагань та сумлінь, страждань та докорів, зусиль та зневіреності промінчиком сонця на блакиті неба виступає цілюще Слово Поета. В усі часи воно  закликало до боротьби і лікувало зранену душу,  раділо і сумувало, плакало і сміялось, піднімало з колін і додавало сил, надихало на непередбачувані вчинки. "Все повторялось: і краса, й потворність. Усе було: асфальти й спориші. Поезія - це завжди неповторність,  якийсь безсмертний дотик до душі". Ці геніальні рядки належать письменниці Ліні Костенко, яка підкреслює вплив слова на людину. Їх часто цитувала  і наша землячка Світлана Григорівна Барабаш.  Її вірші зачіпають ті срібні струни духовних переживань, які примушують зупинитись, замислитись, зробити правильний крок та вибір.  Кожен окремий твір має свою неповторну енергетику і якесь зернятко для духовного поля, яке із любов’ю буде посіяне на полі нашої душі. Обираючи проблему дослідження, я мала на меті дослідити значимість постаті С. Барабаш, її творчості в українській літературі, проаналізувати її поетичний доробок, життєвий шлях, погляди і переконання.

Все це і зумовило вибір теми: “ Творча постать Світлани Григорівни Барабаш”.

Об'єкт дослідження – творчість та життєвий спадок С.Г.Барабаш.

Предмет дослідження – вивчення життєвого та творчого шляху, поезії відомої землячки Світлани Григорівни Барабаш.

Мета дослідження полягає у дослідженні значимості постаті С. Барабаш, її творчості в українській літературі, аналізі її поетичного доробку, вивченні життєвого шляху, поглядів і переконань.

Завдання дослідження:

  • з’ясувати значимість творчості С.Барабаш в українській літературі;

  • дослідити, опрацювати та систематизувати підібраний матеріал із даної проблеми;

  • виділити основні етапи діяльності Світлани Григорівни.

Методи дослідження: вивчення літератури з проблеми дослідження, життєвого досвіду; читання та аналіз поезій, наукових праць; спостереження, порівняння, теоретичне моделювання процесу.

Теоретичне значення роботи полягає в узагальненні зібраного і систематизованого матеріалу по творчості С.Г. Барабаш та в тому, що люди звернуть увагу на її особистість і поезію.

 Практичне значення роботи полягає в окресленні рекомендацій  для учнів старшої школи, студентів  щодо використання даного матеріалу під час написання рефератів, повідомлень, інших науково-дослідницьких робіт; вчителям та викладачам для підготовки уроків літератури рідного краю та науково-практичних конференцій.

CIMG0805.JPG
CIMG1040.JPG

МАН 

bottom of page